lauski
Liittynyt: 30 Syy 2011 Viestejä: 14 Paikkakunta: Valkeakoski
|
Lähetetty: Ti 08.11.2022 16:40 Viestin aihe: Pentu etsinnässä syksylle/talvelle |
|
|
Olen metsästänyt ajavilla koirilla 55 vuotta. Ensin isälläni ja hänen ystävillään oli kimppakoirina Suomen ajokoiria joiden kanssa ensimmäiset 30 vuotta kuluivat. Sen jälkeen koiran hankinta jäi yksin minulle ja perheeseemme on kuulunut kaksi urosbeaglea viimeiset 22 vuotta. Hyviä metsästys ja kotikoiria ovat molemmat olleet. Saalistakin on saatu.
Kuvassa koirani Patu saapuu viimeiselle kaadolle helmikuussa. Sillä oli tuolloin ikää 12 v. Kesällä jouduin sen viemään lopetettavaksi pitkälle kehittyneen syövän vuoksi.
Etsin uutta metsästyskaveria ja pyydän Sinulta apua. Haluaisin ostaa ensi talvena syntyvän uros beaglen pennun jolla on ajavat vanhemmat. Välittäisitkö tarpeeni ja yhteystietoni Valkeakosken ajotapahtumaan osallistuneille ja mahdollisesti muille tietämillesi beagle koirien omistajille joilla kenties on urospentu ensi keväänä tarjolla.
Kiitos paljon etukäteen. Hyvää metsästyskauden jatkoa.
Heikki Venho
0400-405371
Heikki.venho@tradeka.FI
Pälkäne/Helsinki
_____________________________
Heikki Venhon puolesta Ville Laurell |
|